השבוע יצא לדרך פרויקט העיצוב המשותף של CO.CO והמחלקה לעיצוב אופנה במכללת שנקר. קבוצה רחבה של סטודנטים משנה ג’ משתתפת בקורס מיוחד שנקרא “יוצא מן הכלל” בהנחייתה של עידית ברק ואנה סולו.
הקורס מבקש לבחון את הפער בין עיצוב קונספטואלי הנעשה במסגרת אקדמית לבין “העולם האמיתי” שבו הלקוחה והמעצב מנהלים דיאלוג שיוויוני לגבי רעיונותיהם, רצונותיהם וחלומותיהם.

במסגרת הקורס הסטודנטים התבקשו לעצבו דגם אחד “יוצא מן הכלל” ובמקביל להציע דגם נוסף בפרשנות ארצית יותר תוך שמירה על כתב ידם ובהתאם לנושא השראה על פי בחירתם.

הדגמים הללו עלו לפלטפורמת ההצבעות של CO.CO ובאמצעותה ינהלו הסטודנטים דיאלוג אתכן, הלקוחות הפוטנציאליות. המטרה של הפרויקט היא מחד ללמד סטודנטים שבקרוב יצאו אל חייהם המקצועיים, להנגיש עיצוב מצוין תוך הקשבה למתלבשת העתידית, והתאמה לצרכיה ולשלוט בכפתור הווליום הפנימי שלהם. ומאידך להעניק ללקוחות להנות מפריטים יחודיים בסדרות קטנות של מי שיהיו בקרוב השמות החמים בעולם העיצוב.
הפרקטיקה המקובלת בתחום היא שהמעצב יוצר בחשאי, מתלבט עם עצמו, ובסוף לוקח על עצמו את עלויות הייצור והסיכון הפיננסי. אנחנו בCO.CO מאמינים שאפשר וצריך לעצב אחרת. שיתוף וחשיפת הרעיונות לפני הייצור מבטיח מינימום מלאי עודף ומאפשר לתת ללקוחה את המחיר הנמוך ביותר. מזעור הסיכון הכלכלי משרת קודם כל אתכן, הלקוחות, מונע עודפים, מיטיב עד מאוד עם הסביבה ומאפשר למעצבים לעתיד לעסוק במה שהם הכי אוהבים – עיצוב. כל השאר, עלינו.
אנחנו מקוות שתרתמו לפרויקט המשותף, תשתפו ותישתפו. ההתרגשות אצלנו בשיאה. לא כל יום נופלת בחלקנו ההזדמנות לתמוך בפרויקט חברתי חשוב שכזה, עם מחלקה משובחת לעיצוב אופנה שנכללת זה שנים ברשימת בתי הספר המובילים בעולם, שבסופו כווולם יוצאים נשכרים. הצביעו!

vote

Tsafra Perlmutter
צפרא פרלמוטר

בגדים היו עבורה מאז ומעולם אמצעי יותר ממטרה, התחילה את דרכה המקצועית כמעצבת אופנה, עברה לתפקידי ניהול ומצאה שנפלאות הכלכלה גוברות על מקסמי הטרנד. מאמינה שצריך להציל את הקפיטליזם בשופינג.

2 תגובות עבור “‘יוצא מן הכלל’ | חגיגת עיצוב ישראלי

  1. דליה אומר(ת):
    05/01/2017 בשעה 21:35

    רעיון נחמד.אבל אני לא בדיוק מבינה איך זה עובד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *